Mozaika i jej wyjątkowość

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Mozaika i jej wyjątkowość

Mozaika to umieszczane na ścianie płytki o ozdobnym charakterze. Przed laty królowały w kuchniach i łazienkach. Dziś uważny obserwator dostrzeże jednak, że nie ma takich pomieszczeń, w których nie znalazłoby się dla nich miejsca.

Co sprawia, że mozaika, która przez pewien czas zdawała się popadać w zapomnienie, powraca do łask? Wiele wskazuje na to, że do życia przywróciła ją przede wszystkim typowa dla jej twórców pomysłowość.

Osoby, które przyglądają się mozaikom dostępnym dziś w sprzedaży, z pewnością nie mogą przeoczyć tego, że różnią się one zasadniczo od tych rozwiązań, które były obecne na kuchennych ścianach przed trzydziestu laty. W przeciwieństwie do tamtych charakteryzują się znacznie większą różnorodnością. Ceramika nadal jest w modzie i wiele wskazuje na to, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie jeszcze przez wiele lat. Warto jednak zwrócić uwagę także na to, jak wiele innych materiałów pojawia się w mozaikach. Ich twórcy nie stronią od kamienia, metalu, a nawet od szkła, podbijają więc serca tych osób, które cenią sobie rzeczywistą oryginalność.