Łóżka kontynentalne, czyli jakie?

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Łóżka kontynentalne, czyli jakie?

Wśród wielu rodzajów łóżek znajdują się między innymi łóżka kontynentalne. Większości z nas kojarzą się one z luksusem. Zapytani często nie potrafimy jednak odpowiedzieć czym jest łóżko kontynentalne i jakie są jego cechy charakterystyczne.

Łóżka kontynentalne to łóżka, których cechą charakterystyczną jest dodatkowy materiał znajdujący się na wierzchu łóżka, a także wbudowane na stałe wypełnienie sprężynowe. Dodatkowy materac sprawia, że łóżka kontynentalne są znacznie wyższe niż większość łóżek dostępnych w sprzedaży. Cecha ta sprawia, że są w efekcie zdecydowanie bardziej wygodne. Zarówno kładzenie się na łóżku, jak i wstawanie z niego jest łatwiejsze i wymaga zdecydowanie mniej wysiłku.

Tym, co zwraca uwagę w przypadku łóżek kontynentalnych jest również tapicerowane wezgłowie. Ten dodatkowy element sprawia, że łóżka kontynentalne poleca się wszystkim miłośnikom czytania w łóżku. Dodatkowo takie wezgłowie chroni przed opieraniem się o ścianę, a jednocześnie tłumi dźwięki dochodzące z sąsiedniego pomieszczenia. W efekcie łóżko kontynentalne to większa szansa na naprawdę udany sen.