Jaki rodzaj płytek sprawdzi się na tarasie?

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Jaki rodzaj płytek sprawdzi się na tarasie?

Płytki 2cm na taras są sprzedawane w coraz bardziej różnorodnych formach. Przywykliśmy już do ich mniej typowej kolorystyki oraz oryginalnych kształtów. Powinniśmy jednak pamiętać, że na tym nie kończą się wcale występujące między nimi różnice. Płytki na taras mogą być wykonane z jednego z kilku różnych materiałów. Ich wybór nie powinien być przy tym przypadkowy.

Obecnie materiałem wykorzystywanym najczęściej na tarasie jest gres. Powstaje z wykorzystaniem kamionki szlachetnej, zwraca przy tym na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jest nie tylko mrozoodporny, ale i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Występuje w wielu różnych rozmiarach, osoby sięgające po niego doceniają jednak również oryginalną kolorystykę.

Jeśli szukamy płytek, które pojawią się na tarasie w stylu retro, gres może się nam wydać zbyt ekstrawagancki. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie ma dla niego alternatywy. Na takie miano zasługują z pewnością płyty kamienne, nie tylko solidne, ale również wyjątkowo eleganckie. Niestety, są one droższe niż płytki gresowe, co zwykle jest uważane za ograniczenie.