Dlaczego warto postawić na płytki ceramiczne?

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Dlaczego warto postawić na płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne to obecnie jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych. Sięgamy po nie, remontując nie tylko łazienkę, ale również kuchnię. Pojawiają się na podłogach w sypialni, salonie, a także przedpokoju. Jakie zalety mają płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne to przede wszystkim materiał niezwykle trwały. Decydując się na wykończenie nimi podłogi bądź ścian, można być pewnym, że przez lata nie trzeba będzie wymieniać ich na nowe. Płytki ceramiczne wymienia się najczęściej nie dlatego, że tego wymagają, ale dlatego, że zmienia się moda i położone kilkanaście lat wcześniej płytki przestały wpisywać się w aktualne trendy w wystroju wnętrz.

Płytki ceramiczne można z łatwością utrzymać w czystości. Jeśli ich powierzchnia się zabrudzi, wystarczy przetrzeć je ściereczką zmoczoną w wodzie bądź środku do mycia. Nawet ekspozycja na promienie słoneczne nie przyczynia się do pogorszenia ich wyglądu. Nie odkształcają się i nie tracą koloru. Wielość kształtów, rozmiarów, kolorów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie płytki ceramiczne idealnie wpisujące się w pomysł na wnętrze, w którym mają się znaleźć.