Co jest istotne podczas wyboru płytek tarasowych?

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Co jest istotne podczas wyboru płytek tarasowych?

W sezonie letnim nasze życie przenosi się do ogrodu, a precyzyjnie rzecz ujmując na taras. W tym okresie pełni on bowiem funkcję kuchni, jadalni oraz salonu. Nic więc dziwnego, że jego aranżacja jest dla nas niezwykle istotna. Starannie wybieramy nie tylko meble tarasowe oraz dodatki, ale także nawierzchnię, po której będziemy stąpać. Dużą popularnością cieszą się płyty tarasowe, które są materiałem trwałym oraz estetycznym. Jak więc wybrać te najlepsze?

Płytki tarasowe najważniejsze parametry

Wybór podłoża na taras nie jest jednak taki prosty jakby się mogło nam wydawać, ponieważ na rynku dostępne są różne materiały, które najczęściej występują w kilku wersjach. Płytki tarasowe 2 cm rozróżniamy przede wszystkim ze względu na surowce, z których zostały one wykonane. Do wyboru mamy na przykład płytki gresowe, które cechują się bardzo niską nasiąkliwością, co pozytywnie wpływa na ich odporność na minusowe temperatury.

Gres jest materiałem wytrzymałym oraz twardym, co oznacza, że nawet bardzo intensywna eksploatacja nie spowoduje ścierania. W codziennym użytkowaniu niezwykle istotny jest również wskaźnik antypoślizgowości, który powinien być wyższy niż 10. Nie bez znaczenia jest również oznaczenie twardości płyt, ponieważ im jest ona większa, tym mniejsze jest zagrożenie jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych.