Cechy idealnych płytek na taras

Najlepsi designerzy, najlepsze inspiracje

Cechy idealnych płytek na taras

Tak poszukując płytek na taras, jak i na balkon, powinniśmy pamiętać o tym, że choć ich atrakcyjność wizualna jest ważna, trudno mówić o niej jako o jedynym atucie, jaki muszą posiadać.

Znacznie większe znaczenie wydaje się mieć wytrzymałość. Nawet w przypadku istnienia solidnego zadaszenia, płytki tarasowe muszą sobie radzić ze spadkiem temperatury powietrza w miesiącach zimowych, wysokimi temperaturami w środku lata oraz z promieniami słonecznymi. Dla płytek groźne są też opady, trudno przy tym spierać się, czy o większym zagrożeniu możemy mówić w kontekście deszczu, czy też śniegu.

Producenci płytek przeznaczonych na taras mają świadomość tego, że ich kolekcje nie będą cieszyć się zbyt dużym powodzeniem, jeśli nie postawią na wytrzymałość. Wysiłki podejmowane po to, aby zaciekawić potencjalnych odbiorców nie ograniczają się jednak do tego. Modele, które są opisywane jako szczególnie interesujące posiadają też atut antypoślizgowości. Nadal są też rozwiązaniami bardzo atrakcyjnymi wizualnie.